ŽALI STOGAI ir saulės energija

 

   Klaidinga yra manyti, kad būtina rinktis tarp ŽALIO STOGO ir kaupiančio saulės energiją. Abi šios sistemos gali būti įrengtos kartu ir duoti puikų energetinį efektą. Tiek saulės fotovoltiniai elementai, tiek saulės kolektoriai vandens šildymui gali būti įrengiami ant ŽALIO STOGO naudojant ZinCo Solar Base sistemą. Šios sistemos rėmų aukštis yra toks, kad augalai gautų pakankamai saulės ir drėgmės ir kad juos būtų galima prižiūrėti. 

ŽALIO STOGO sistema tarnauja kaip balastas

Šiuo atveju sistema susideda iš apsauginio ir drenažinio sluoksnių, Solar Base panelių ir Solar Base rėmų. Panelės padengiamos reikiamu substrato kiekiu ir užsodinama numatyta augmenija. Bendras substrato ir augalų sluoksnis tarnauja kaip balastas ir kompensuoja vėjo apkrovas. Tokiu būdu nereikia ankeruoti saulės energijos sistemų, kaip kad įrengiant jas ant įprasto stogo, nereikia skverbtis per apsaugančią stogą hidroizoliacinę membraną. Taip išvengiama stogo nesandarumo rizikos.  

Didesnis fotovoltinių modulių efektyvumas

Fotovoltinių modulių efektyvumas priklauso nuo modulių temperatūros. Galima būtų pasakyti, kad kuo šiltesnis modulis, tuo blogesnės ekspluatacinės charakteristikos. Moduliai įkaista veikiami saulės spinduliavimo ir nuo aplinkos oro temperatūros.  Įprastos stogo dangos  nuo saulės įkaista ir dar labiau apsunkina situaciją. Tačiau, jei saulės energijos sistemą derinti su ŽALIU STOGU, saulės moduliai veiks efektyviau, nes augalai garina drėgmę ir vėsina aplinkos orą.